Problemi notranjega prostora

Nepremičnine Si21

Članki

Novice/6_3

Nizek strop je po feng shuiju moteč, ker prebivalcem ne daje dovolj prostora za rast in zmanjšuje njihove možnosti za uspeh v življenju. Problem nizkega stropa lahko omilimo tako, da ga pobarvamo z nekaj odtenkov svetlejšo barvo kot ostale stene prostora. Ne glede na višino stropa nekatere šole feng shuija priporočajo, da se strop vedno pobarva drugače kot ostali del prostora (vsaj z drugačnim odtenkom iste barve), saj se tudi v naravi barva neba razlikuje od barve zemlje.

Poševni stropi so tipičen problem podstrešnih prostorov. Ker v takih primerih strop ni povsod enako visok, tudi energija ne kroži enakomerno. Pod poševnim stropom, kot tudi pod tramovi ali gredami na stropu, ni dobro spati, kuhati, se učiti ali shranjevati denar. Spanje na takem mestu je lahko vzrok zdravstvenih težav, ki so še posebej izrazite takrat, ko se glava nahaja pod najnižjim delom stropa (glavoboli, težave s sinusi in očmi, vrtoglavica ...)

Čeprav je zaželjeno, da je strop visok, ker to pomeni veliko prostora za rast in napredek, ni dobro, da je previsok, ker to lahko deluje negativno, kot vsak drug prazen prostor. V primeru previsokega stropa nastopi neravnovesje med spodnjim, zapolnjenim in zgornjim, praznim delom prostora. Ta problem je mogoče rešiti tako, da strop pobarvamo v nekoliko temnejšem odtenku kot ostale dele prostora, kar vizuelno 'spusti' strop.

Stopnice
Na stopnice se v feng shuiju gleda kot na prevodnike, ki usmerjajo energijo navzdol ali navzgor. Največji problem pri stopnicah je, da energijo prevajajo prehitro, s čimer se v njihovi okolici in v delu hiše, kjer se nahajajo, ustvarja hitro se premikajoča energija. Problem stopnic je še posebej poudarjen, ko so le-te v paru: ene stopnice vodijo navzgor, druge navzdol. V takih primerih se v neposredni okolici ustvarja kaotična energija, ki vpliva na vse prostore v naposredni bližini.
Problem prehitrega premikanja energije na stopnišču se v feng shuiju rešuje s 'prizemljevanjem'. Najpogosteje to dosežemo s postavljanjem lončnic, zenakomerno osvetlitvijo, s primerno ventilacijo, z zvončki ali akvarijem. Pri ozkih stopnicah lahko prostor 'odpremo' s postavljanjem ogledal, kar ga vizuelno razširi.

Pri stopnicah moramo biti pozorni na več stvari. Stopnice naj ne bodo prvo, na kar naletimo ob vstopu v prostor. Naj se ne začnejo v dnevni sobi, saj predstavljajo kanal odtekanja energije, kar slabo vpliva na družinsko harmonijo. Spiralne stopnice pri stanovalcih povzročajo zmedo. Najslabši možni položaj za stopnišče je osrednji del hiše. Najbolje je, da so stopnice blago zaobljene, saj mehke linije pozitivno vplivajo na energijo. Ograja in držala na steni so pomemben del stopnišča, saj zagotavljajo varnost. Problem stoječe energije pod stopnicami lahko rešimo tako, da tam postavimo akvarij, ki energijo razpršuje in jo usmerja navzgor. Prav zaradi stagniranja energije pod stopnicami naj se tam nikakor ne nahaja vhod v katerikoli prostor, še posebej ne glavni vhod v hišo. Pod stopnicami tudi ni primeren prostor za spanje ali daljše bivanje. Strme stopnice ogrožajo stanovalce in jim otežujejo dostop do ciljev.

Stebri znotraj hiše
Stebri v neposredni bližini vhodnih vrat na zunanji ali notranji strani niso zaželjeni, prav tako ne v notranjosti hiše. V feng shuiju jim pripisujejo slab vpliv, še posebej stebrom četverokotne oblike, saj so lahko vzrok bankrotu prebivalcev. Podoben vpliv imajo tako imenovani mrtvi koti, notranja manifestacija manjkajočega dela prostora. Problem stebrov se v feng shuiju rešuje na dva načina: z rastlinami ovijalkami, ki prerastejo stebre in omilijo delovanje ostrih robov, ter z ogledali, ki 'odprejo' prostor in tako omilijo problem stagniranja energije za stebri in okoli njih.

Vir: www.primorske.si

Nepremičnine Si21

Deli na Facebook
Deli na Twitter
CTA

Želite prejemati obvestila o novogradnjah?
Prijavite se na naše e-novice:

Želim se prijaviti